Skip to main content

Допоможе алгоритм розблокування податкових накладних у 2022 році.

Інформацію про податкові накладні (ПН) та розрахунки коригування (РК) реєстрацію яких призупинено, платник ПДВ отримує через електронний кабінет. Про зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН свідчитиме квитанція, яку платник ПДВ отримає в автоматичному режимі протягом операційного дня (п. 8, 10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМ2 від 1). № 1165, далі — Порядок № 1165).

Інформація у квітанції:

-номер та дату складання ПН/РК;

-перелік критеріїв ризикованості платника ПДВ та/або операції, на підставі яких зупинили реєстрацію ПН/РК у ЄРПН;

-розрахунок показника за кожним критерієм;

-пропозицію платнику ПДВ надати пояснення та копії документів, щоб ухвалити рішення про реєстрацію ПН або ЖК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації.

Якщо така квітанція отримана не слід намагатися зареєструвати ПН/РК повторно.

Що робити?

Переходимо до дій по розблокуванню:

– подати письмові пояснення разом із копіями документів на підтвердження інформації, зазначеної у заблокованій ПН. Зробити це потрібно протягом 365 днів з дати виникнення зобов’язань, зазначених у заблокованій ПН.

https://drive.google.com/file/d/1xXlKV7q_L-9MqEtGf6VGdFIGhhRY0NUr/view

(ссилка на Алгорим від ДПС)

За якими критеріями блокують ПН та РК?

Кожна ПН чи РК, що відправляєте на реєстрацію до ЄРПН, проходить чотири етапи перевірки у системі моніторингу критеріїв оцінки ризиків.

ПН можуть зареєструвати, якщо вона:

-відповідає хоча б одній із ознак безумовної реєстрації (п. 5 Порядку №1165); не пройшла критерії безумовної реєстрації, але платник має позитивну податкову історію (п. 7 Порядку № 1165);

-не пройшла критерії безумовної реєстрації та платник без позитивної історії, але операція не має ознак ризиковості (п. 7 Порядку № 1165).

ПН заблокують, якщо одночасно:

-ПН не відповідає ознакам безумовної реєстрації;

-платник податків чи операція відповідають хоча б одному критерію ризиковості (п. 6 Порядку №1165).

Механізм моніторингу наведемо на схемі:
Як правильно заповнити таблицю даних платника ПДВ?
Таблиця даних платника податку на додану вартість допоможе не допустити зупинення реєстрації ПН/РК за ідентичними операціями. Таблицю треба подати за встановленою формою згідно з додатком 5 до Порядку № 1165 разом із поясненням.
Таблиця має містити лише ті коди УКТ ЗЕД та коди КВЕД, які справді відповідають діяльності платника, за яким зупинено податкову накладну. До Таблиці обов’язково додайте пояснення про діяльність підприємства та копії документів, що підтверджують її. Коди УКТ ЗЕД або ДКПП вказуйте з такою самою кількістю знаків, що й для вхідних та вихідних ПН.
Увага! Таблицю даних платника ПДВ можете подати як до, так і після зупинення реєстрації ПН/РК.
Як статус ризикового платника впливає на блокування податкової накладної?
Якщо підприємство включили до списку ризикових — чекайте, що майже всі ПН/РК будуть заблоковані. Тому перш ніж розблокувати ПН/РК, позбавтеся статусу ризикового платника. Для цього подайте регіональній комісії ДПС в електронній формі інформацію та копії документів про невідповідність підприємства критеріям ризикового платника. Список таких документів знайдете у пункті 6 Порядку № 1165. В інформації докладно опишіть свою господарську діяльність, щоб довести її реальність.
Алгоритм розблокування податкової накладної
Якщо ви отримали повідомлення про зупинення реєстрації ПН/РК — слід підготувати документи на розблокування. Для цього подайте в електронній формі на розгляд регіональної комісії письмові пояснення та копії документів, необхідних податківцям, щоб ухвалити рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК (п. 4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у Єдиний реєстр податкових накладних, затверджений наказом Мінфіну від 12.12.2019 № 520; далі — Порядок № 520).
Скарга на розблокування податкових накладних
Рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН можна оскаржити в адміністративному або судовому порядку (п. 13 Порядку № 520).
Скарга подається протягом 10 робочих днів з наступного дня після набрання чинності рішенням комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.

 30 просмотров

Close Menu