Skip to main content

СИТУАЦІЯ: Підприємство — платник ПДВ до квітня 2022 року перебувало на загальній системі оподаткування і визнавало податковий кредит з ПДВ. Програма автоматизації проводить бухгалтерські записи через субрахунок 6442 «Непідтверджений податковий кредит». З квітня 2022 року підприємство перейшло на спеціальну групу єдиного податку за ставкою 2% і втратило право визнавати податковий кредит. Як показати в бухобліку перехідні операції та закрити сальдо субрахунку 6442?

РІШЕННЯ: Бухгалтерські записи за перехідними операціями залежать від:

  • того, яка подія була першою, коли підприємство перебувало на загальній системі (далі — ЗС), до переходу на спецгрупу єдиного податку за ставкою 2% (далі — спец-ЄП 2%), — попередня оплата чи одержання товару;
  • методу обліку ПДВ — за першою подією чи касовим методом.

Якщо підприємство обліковує ПДВ за першою подією, то в бухобліку перехідні операції слід показувати в загальному для платників ПДВ порядку. Проілюструємо це на Прикладах 1, 2.

Якщо застосовуєте касовий методі перша подія — одержання товарів, обліковуйте податковий кредит з урахуванням особливостей, що передбачає підпункт 14.1.266 Податкового кодексу України. А саме, датою податкового кредиту для касовиків є дата списання грошових коштів з поточному рахунку в оплату товарів. Вхідний ПДВ касовики до дати оплати накопичують, зазвичай за дебетом субрахунку 6443 «Коригування податкового кредиту». Розглянемо це на Прикладі 3.

 34 просмотров

Close Menu